česky | italiano | english


Nadační fond
Eleutheria

pro podporu
výtvarného uměníET CETERA: FOTOGRAFIE

 

14. 9. – 15. 10. 2016

Ve středu 14. září 2016 v 18 hodin nadační fond ELEUTHERIA slavnostně zahájí ve výstavních prostorách Galerie 1 ve Štěpánské ul. 47 v Praze 1 výstavu nazvanou “ET CETERA: FOTOGRAFIE”, věnovanou dílům 18 mladých českých fotografů a fotografů žijících dlouhodobě v České republice pod věkovou hranicí 40 let.

Výstava, jejímiž ideovými tvůrci jsou pan Francesco Augusto Razetto a Ottaviano Maria Razetto, který se též ujmul architektonického ztvárnění, se koná pod dohledem kurátorky a kritika umění paní Genny di Bert.

Et Cetera je projektem, který již od svého prvopočátku vybočuje z početných “kolektivních” výstav a vytváří si rok co rok vlastní osobitý přístup s cílem objevit to nejlepší, co nabízí soudobá česká umělecká tvorba a podpořit mladé začínající české umělce.

Zájem o účast na této výstavě předčil veškerá očekávání – přihlásilo se více jak 400 mladých fotografů, kteří zaslali vlastní portfolio prostřednictvím facebookové stránky nadačního fondu Eleutheria.

Mezi účastníky soutěže najdeme i známá jména těch, kteří již dosáhli řady ocenění i na mezinárodním poli. Odborná komise vybrala díla 18 umělců, jmenovitě Francesco Bencivenga, Jana Ehrenberger, Martin Faltejsek, David Gaberle, Iva Haj, Andrii Konontsev, Kubo Krížo, Alžběta Jungrová, Viktor Mácha, Bet Orten, Jan Sakař, Simona Smrčková, Martin Stranka, Jiří Šebek, Jan Šmíd, Kateřina Trousilová, Karin Zadrick, Nino Zardalishvili a udělila též zvláštní uznání mladičké Patricii Aleixo za její originální, kreativní pojetí fotografie.

Výstava je dalším kulturním počinem v duchu koncepce nadačního fondu ELEUTHERIA, která po úspěchu výstavy konané v minulém roce v Muzeu MAXXI v Římě (Národní muzeum umění XXI. století) představující nový pohled na české figurativní umění za posledních 26 let obrátila dnes svoji pozornost na umění současné fotografie.

Sledujte průběh celé výstavy na našem facebookovém profilu Eleutheria Foundation: https://www.facebook.com/EleutheriaFoundation/?ref=ts&fref=ts

Tisková zpráva