česky | italiano | english


Nadační fond
Eleutheria

pro podporu
výtvarného umění

FRECCE TRICOLORI

 

Italský kulturní institut v Praze

11. 10.–3. 11. 2012

Ve čtvrtek 11. října se v malebných prostorách Italského kulturního institutu v Praze konalo slavnostní zahájení výstavy fotografií pod názvem „TRIKOLÓRA V PRŮBĚHU 50 LET“, na počest slavné italské akrobatické letky „FRECCE TRICOLORI.“ Výstava, která se konala pod záštitou Italského kulturního institutu v Praze a Nadačního fondu Eleutheria, získala podporu Velvyslanectví Italské republiky, Česko-italské obchodní komory a regionu Friuli Venezia-Giulia.

Prostřednictvím zhruba padesáti vystavovaných fotografií jsou zde zachyceny zcela jedinečné a sugestivní momenty akrobatické letky, která v celosvětovém měřítku patří bezesporu k těm nejlepším. Ředitel Italského kulturního institutu, Gr. Uff. Dott. Paolo Sabbatini v roli hostitele, vřele poděkoval všem hostům a zejména pak panu arch. Francesco Augusto Razettovi jakožto prezidentovi Nadačního fondu Eleutheria v Praze, za jeho významný přínos při realizaci této iniciativy.

Za přítomnosti pěti členů pilotní letky, kteří tvoří skupinu Frecce tricolori (plukovník Marco Lant, velitel letky a velitel posádky ppl. Jan Slangen), předal Italský Velvyslanec v Praze J.E. Pasquale D´Avino, čestné medaile českým vojákům, kteří se účastnili vojenským mírových misí ve světě a při kterých úzce spolupracovala Česká republika s Itálií.

Mezi dalšími osobnostmi, které se výstavy účastnili, připomeňme komisaře „Azienda speciale Villa Manin“, Dr. Renza Cainera a radní pro kulturu a mezinárodní vztahy regionu Friuli Venezia-Giulia, Dr. Elio De Anna, který zdůraznil význam této výstavy, navazující na předchozí výstavu pořádanou Nadačním fondem Eleutheria v prostorách italské Villy Manin v Udine na téma „Socialistický realismus Československo“, jakožto další příspěvek na poli stále užší spolupráce mezi Českou republikou a regionem Friuli Venezia-Giulia.

Výstava zůstane veřejnosti otevřena až do 3. listopadu, v následujících návštěvních hodinách: pondělí, úterý a čtvrtek od 9 – 13 hodin a od 14 do 16 hodin, středa od 9 – 13 a od 14 – 20 hodin a v pátek od 9 – 14 hodin. V sobotu a v neděli jsou výstavní prostory uzavřeny.