česky | italiano | english


Nadační fond
Eleutheria

pro podporu
výtvarného uměníMittelCinemaFest 2015

 

Středoevropský festival současného italského filmu

2.–11. 12. 2015

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka již XXIII. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu. Po Budapešti a Krakově bude festival hostit ve dnech 2.- 6. prosince Praha v kině Lucerna, nově se festival představí letos také v Brně v kině Scala od 9.- 11. prosince. Putovní přehlídka bude zakončena v Bratislavě.

Zahajovací akcí festivalu bude dne 1. prosince koncert italských filmových melodií La Grande Musica del Cinema Italiano v kině Lucerna. Pod vedením dirigenta Waltera Attanasiho Filharmonie Bohuslava Martinů představí nejznámější melodie slavných italských tvůrcu jako Ennio Morricone, Nino Rota či Piero Piccioni.

Festival přináší to nejlepší, co se urodilo za poslední rok v italské kinematografii a tak se čeští diváci a milovníci italské kultury mohou těšit na zajímavý program napříč žánry v pečlivé dramaturgii slavné instituce Luce Cinecittá.

Celkem se bude promítat devět filmů, mezi nimiž již několik z nich sklízí nejen ceny na mezinárodních filmových festivalech, ale i výrazný kritický a divácký ohlas. K takovým snímkům jistě patří film hvězdného režiséra Nanniho Morettiho MOJE MATKA, který byl uveden letos v Cannes nebo film ÚŽASNÝ BOCCACCIO legendárního režisérského dua bratrů Paola a Vittoria Taviánů. Vůbec poprvé budou moct čeští diváci zhlédnout na velkém plátně take dvě horké novinky z Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách AŤ ŽIJE NEVĚSTA režiséra Ascania Celestiniho a drama ARRIANNA Carla Lavagni. Na předměstí Říma nás pak zavede kriminální drama Claudia Caligariho NEZLOB a současnou Itálii reprezentují snímky režisérky Laury Bispuriové NAVŽDY PANNOU a drama CHLÓR Lamberta Sanfeliceho. Naopak ty pravé italské bláznivé emoce víří v úsměvné komedii LATIN LOVER režisérky Cristini Comenciniové a tragikomické dobrodružství prožijí hrdinové filmu Edoarda Lea MY A GIULIA.


Informace o vstupenkách:

Prodej vstupenek od 18. 11. 2015 v pokladně kina Lucerna (Vodičkova 36, Praha 1) denně od 12.00 do 21.00 hodin a online na www.kinolucerna.cz . Rezervace na tel. 736 431 503, 224 216 972-3 e na emailu kino@lucerna.cz .