česky | italiano | english


Nadační fond
Eleutheria

pro podporu
výtvarného uměníNUVOLARI

 

1. 6. - 23. 9. 2016

Tazio Nuvolari (1892-1953) patřil neodmyslitelně k nejvýznamnějším závodním jezdcům historie světového automobilismu. Památce tohoto velikána s nezaměnitelným charisma věnuje nadační fond Eleutheria výstavu, která se uskuteční v Národním technickém muzeu v Praze ve spolupráci s nadačním fondem BAM Mantova, v období od 01.06 do 23.09.2016 (Národní technické muzeum, Kostelní 42 170 78 Praha 7).

Výstava, jejímiž ideovými tvůrci jsou Francesco Augusto Razetto, Ottaviano Maria Razetto a Graziano Mangoni, představuje prostřednictvím více jak 300 fotografií a dobových rekvizit zcela odlišný pohled na tohoto velkého závodníka, který dosáhl v průběhu své více jak třicetileté závodní kariéry mnoha významných vítězství a úspěchů v historii motorového sportu.

Záštitu této výstavě poskytli: Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Velvyslanectví Italské republiky v Praze, Provincie města Mantova, Město Mantova (Evropské hlavní město kultury pro rok 2016), Městká část Prahy 1, Městská část Prahy 7, Česko-italsklá obchodní a průmyslová komora a tento projekt vznikl též za podpory a díky spolupráci se stájí Tazio Nuvolari, Automobile Club – Museo Tazio Nuvolari v Mantově a asociací AMAMS – Associazione Mantovana Auto Moto Storiche.

Slavnostního zahájení výstavy se zúčastní řada význačným osobností, mezi něž patří velvyslanec Italské republiky v Praze – J.E. Aldo Amati, Generální ředitel Národního technického muzea v Praze p. Karel Ksandr, Prezident nadačního fondu Eleutheria pan Francesco Augusto Razetto, ředitel nadačního fondu Fondazione BAM pan Graziano Mangoni a ředitel Italského kulturního institutu v Praze pan Giovanni Sciola a další osobnosti českého a italského kulturního dění.

Výstava zůstane otevřena až do 23. září t.r. v otevírací době od pondělí – pátku od 9 -17,30 hod., v sobotu a v neděli od 10 -18 hod. V pondělí je zavřeno.

Nadační fond Eleutheria

Tisková zpráva