česky | italiano | english


Nadační fond
Eleutheria

pro podporu
výtvarného uměníKoncert „Árie a verdiovská hudba“

 

Vlašská kaple při Italského kulturním institutu v Praze

7. 6. 2018

Komorní duo:
Paola Sanguinetti (soprán) a Davide Burani (harfa) interpretující skladby předního italského operního skladatele Giuseppe Verdiho!

V rámci projektu „Parma v Praze“ se dne 7. června 2018 uskutečnil koncert slavného komorního dua v překrásných prostorách barokní kaple Italského kulturního institutu v Praze.

Paola Sanguinetti
Lyrický soprán – absolventka konzervatoře „Arrigo Boito“ v Parmě a mezinárodní lyrické akademie Katie Ricciarelli.

Vítězství v národním konkurzu Mattia Battistini v Rieti v roce 1994 bylo počátkem její umělecké dráhy na koncertních pódiích nejen v Itálii, ale též v zahraničí. Je uznávanou interpretkou řady lyrických oper, z nichž uveďme například Rossiniho „Svatební směnku“, Pucciniho „Bohéma“, Tosca, Plášť, Sestra Angelika. Ztvárnila roli Violetty v Traviatě, Desdemony v Otellovi, Leonory v Trubadúrovi, Adrianu Lecouvreur a Donnu Elviru v Don Giovannim či komtesu ve slavném Mozartově díle „Figarova svatba.“ Od roku 1997 aktivně spolupracuje se světoznámým tenorem Andreou Bocellim, společně vystupují na celosvětovém turné. Věnuje se aktivní koncertní tvorbě a tvoří hudební duo s harfistou Davidem Buranim a řadou dalších interpretů.

Davide Burani (harfa)
Věnoval se studiu klavírní hudby, je absolventem konzervatoře Nicolò Paganini v Janově. Později se začal věnovat hře na harfu a svá studia završil červeným diplomem na konzervatoři Arrigo Boito v Parmě.

Patří k uznávaným současným harfistům, je členem komorního dua spolu se sopranistkou Paolou Sanguinetti. Lyrický soprán v doprovodu harfy nabízí velmi silný hudební zážitek, jejich repertoár tvoří skladby pocházející z díla předních autorů 18. a 19. století.

Je členem mezinárodních odborných porot, z nichž uveďme konkurz „Tóny harfy“ a dále konkurz Marcel Tournier v kalábrijské Cosenze.

Od roku 2014 úzce spolupracuje s mistrem Leo Nuccim, doprovází ho na jeho mezinárodním turné spolu s komorním sborem Italian Opera Chamber Ensemble. Od roku 2009 je docentem hry na harfu na Vyšším institutu hudebního vzdělání “Achille Peri” v Reggio Emilia.